GSM Gateway Avantajları

 

Günümüzün Telefon santral yapıları artık Yazılımsal IP yapılara dönüşmektedir. Yazılımsal Ip santrallerin birbirinden üstün özellikleri bu konuda beklenenden hızlı bir değişim sürecini göstermektedir. Bu avantajlardan biride Yazılımsal IP Santrallerde kullanılan GSM Gateway’lerin getirdiği avantajlardır. Bu yazımızda Yazılımsal IP Santralde GSM Gateway kullanmanın getirdiği avantajları yazacağız.

 

Yazılımsal IP Santrallerde GSM Gateway Kullanmanın  Avantajları

1. “Gsm Gateway” alt yapısı, yazılımsal ip santrale eklenirse ve gerek görülen mobil personele dış arama yetkisi verilirse, yüksek bedelli konuşma paketlerine gerek kalmadığından, mobil hat giderlerinizde büyük oranda tasarruf sağlanır.
Örneğin 20 mobil personelinizin olduğunuz düşünelim. Her yöne tarifeli 80 TL aylık sabitleri olsun. Aylık 1600 TL aylık sabit ödemeniz var demektir. Bu da yılda 19200 TL fatura ödüyorsunuz demektir.
Bahsedilen yapı kurulduğunda ortalama 17 TL civarı sadece şirket içi kurumsal hatlar kullanarak ve aramaları santral üzerinden yaptırarak 63 TL x 20 Hat x 12 Ay = 15120 TL gibi (%79) gibi bir avantaj sağlarsınız. Üstelik mobil personelin santraldeki dahili hatları araması da ücretsizdir.
(80 TL ve 17 TL tahmini kurumsal hat bedelleri baz alınarak örneklerde kullanılmıştır.)

 2. Gsm hatlarınızla, GSM Gateway sayesinde santralinizde bir backup hattı yani hat yedekleme sistemi kurabilirsiniz. Bu sayede, görüşmeler yaptığınız voip ya da Telekom hatlarında bir sorun oluşması durumunda, sistem aramalarınızı otomatik olarak gsm hatlarından yaparak, görüşmelerinizin kesintiye uğramamasını sağlar.

3. Santralinizdeki dahili hatlarınızın, santral üzerinden, mobil personelinizi ücretsiz araması sağlanır.

4. Santral dahililerinin, gsm hatların kısa kodlarıyla mobil personeli araması sağlanır.

5. İstenirse mobil personelin, santrali arayıp çevir sesi alarak santral üzerinden dış aramalar yapması sağlanır.

6. Mobil personelin santral üzerinden dış arama yapması durumunda, karşı tarafta cep numaraları yerine kurumsallığınızı daha çok vurgulayacak şirket hattı numarasının görünmesi sağlanır.

7. İstenirse, üstte sayılan tüm görüşme şekillerinde aramalar santralden geçtiği için, mobil personel görüşmeleri kayıt altına alınır.

8. IP Santralinize mobil olarak bağlı tüm mobil personelinize cep telefonun çektiği her yerde ve istediğiniz her an ulaşabilir ve ücretsiz şekilde görüşebilirsiniz.

9. Mobil personelinizin bu yapıyı kullanabilmesi için akıllı telefona ya da data hattına ihtiyacı yoktur. Tüm görüşmeler kurumsal sim kartlar arasında, mobil operatör altyapısı üzerinden yapılmaktadır.

 

Bu tarz projeler tarafımızca uygulanan projeler olup, daha da avantaj içeren yapılanmalar tarafımızca projelendirilmektedir.

                                       

 

  www.dinstar.com.tr